Samsung Galaxy S dostal Value Pack (aktuálně na Kies)

Samsung dnes krátce po poledni na Kies vypustil nejnovější, a vypadá to, že i poslední, softwarový update pro Samsung Galaxy S. Oblíbený model, který Samsungu zajistil velká čísla prodejů a prakticky rozjel jeho úspěchy s modelovou řadou Galaxy, však oficiální cestou nedostává Ice Cream Sandwich, po čemž mnozí uživatelé volali, ale jen jakýsi Value Pack. O něm jsme se zmiňovali již v tomto článku, Samsung do Androidu Gingerbread 2.3.6 integroval některé funkce a aplikace z nejnovější verze Androidu.

Změn není mnoho, dočkali jsme se upraveného lockscreenu, Face unlocku (odemykání telefonu obličejem) a možností změny písma v určitých systémových aplikacích (kalendář, kontakty, poznámky a zprávy). Updatoval se i TouchWiz, stará verze byla nahrazena modernějším vzhledem, který najdeme i např. u Galaxy W. Hlavně zmizelo čtvercové podbarvení ikon, které s námi bylo již od první verze systému. Jen připomenu, že Galaxy S je, ač to tak možná nevypadá, poměrně často udpatovaným přístrojem. Představen byl v březnu roku 2010, o několik měsíců pozdějí se dostal na trh s Androidem 2.1. V lednu 2011 se dostalo na aktualizaci na Android 2.2 FroYo. V srpnu roku 2011 jsme se dočkali aktualizace na Android 2.3.3 Gingerbread. Konečná meta nastala v těchto dnech, kdy telefon povýšil na Android 2.3.6 Gingerbread.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Inovovaný losckscreen a launcher, změnily se i ikony hlavní nabídky. Nechybí funkce Face Unlock, můžete změnit i velikost písma u několika systémových aplikací.

Nový firmware nese označení I9000XWJW5 a je k dispozici pro uživatele nebrandovaných modelů Samsung Galaxy S v ČR. Uživatelů modelů Galaxy S od operátorů budou muset ještě nějakou dobu počkat. Update by měl být podle dostupných zpráv k dispozici i pro nebrandované modely na Slovensku, k tomu můžeme připočítat i Galaxy S prodané operátorem Orange. Value Pack lze získat jedině přes PC aplikaci Kies, OTA update v rámci telefonu stále tvrdošíjně upozorňuje, že žádná nová aktualizace neexistuje. Celý update i se stažením aktualizace a její instalací trvá necelých patnáct minut. Navíc počítejte s tím, že první boot zařízení bude trochu pomalejší, než jste byli zvyklí. U našeho testovacího modelu nedošlo k žádné ztrátě dat, jen zmizely z plochy widgety a objevily se defaultně nastavené zkratky na aplikace. Je třeba vše přebudovat tak, jak jste byli zvyklí doposud.

Témata článku: Samsung

34 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Michal Daněk 20. 4. 2012 15:19:36
    Telefon se po upgradu neskutečně seká a laguje. Hrozný. Zlatá předchozí...
  • Pavel Koutský 19. 4. 2012 15:32:48
    Od včera koukam na Kies a pořád mi to píše že není k dispozici žádná nová...
  • s3icc0 19. 4. 2012 7:42:40
    asi by to chtělo do článku připsat, že hlavní předností tohoto firmware je...

Určitě si přečtěte


Ultimativní sbírka vtipů na Galaxy Note 7. Nebo jsme na některý zapomněli?

Ultimativní sbírka vtipů na Galaxy Note 7. Nebo jsme na některý zapomněli?

** Kauza hořlavého Galaxy Note 7 pořád běží ** Stále přibývají nové vtípky, průběžně doplňujeme jejich sbírku ** Znáte další? Napište nám do diskuze

24.  10.  2016 | Kůžel Filip | 9

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

Slepý souboj fotoaparátů má drtivého vítěze. Je to Galaxy S7 nebo iPhone 7?

** Slepý fototest končí drtivým vítězstvím Samsungu Galaxy S7 ** Také iPhone 7 má své nesporné kvality ** ...ale fotky ze Samsungu se líbily výrazně více.

18.  10.  2016 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 189

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

Týden mobilně 355: Ochutnáváme nejnovější Xperii Compact

** Tématem týdne je mobilní tragédie jménem Samsung Galaxy Note 7. Jak velký průšvih to je? ** Ukážeme vám nový Sony Xperia X Compact. Nezabily kompromisy legendární mini-superphone? ** Chybět nebude ani Mobilní pavlač s komentářem k nejzajímavějším událostem uplynulého týdne.

15.  10.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 5

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

Podívejte se na rodokmen mobilů s duálními fotoaparáty. Znáte je všechny?

** Apple není první. Dvojité fotoaparáty jsou s námi skoro dekádu ** Smysl dvou objektivů se různí, ale úspěch nezaznamenal žádný ** Máme pro vás také exoty se třemi zadními či pěti předními kamerami

13.  10.  2016 | Kůžel Filip | 4

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

Apple iPhone 7 vs Samsung Galaxy S7. Slepý souboj fotoaparátů.

** Srovnali jsme foťáky velikánů: Apple iPhone 7 a Samsung Galaxy S7 ** O vítězi testu rozhodnete jen vy ** Vítěze vyhlásíme za týden

10.  10.  2016 | Miksa Martin | 134

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

Samsung koupil umělou inteligenci Viv od tvůrců Siri

6.  10.  2016 | Javůrek Karel | 10