Rozborka: Samsung Galaxy Note II a Ativ Smart PC Pro

Zajímá vás, z čeho se skládá Galaxy Note II a Ativ Smart PC Pro? Oficiální blog Samsungu poodhalil některá tajemství.

Postupná miniaturizace vnitřních součástí a dílů mobilních telefonů dala podnět k výrobě moderních mobilních zařízení, jaké známe dnes. Tlustá, velká a těžká zařízení jsou zapomenuta, v dnešním světě se hraje o to být zaoblený, lehký a v neposlední řadě tenký. Výrobci tak dávají na odiv své designové kreace, řada z vás však možná přemýšlí nad tím, jak se tam všechny součástky vešly, nebo jen prostě, jak vypadají vnitřnosti zařízení. Oficiální blog Samsungu si připravil fotografie a informace dvou větších zařízení, přesto je neméně zajímavé dozvědět se, z čeho všeho se skládají a jak jsou jednotlivé díly v zařízeních umístěny.

Samsung Galaxy Note II

Klepněte pro větší obrázek
Galaxy Note II má jeden z největších Super AMOLED displejů na světě.
Klepněte pro větší obrázek
Digitizér je tenká kovová membrána, která vytváří elektromagnetické pole a do vzdálenosti až 12 mm od displeje je schopna detekovat přítomnost pera S Pen.
 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Protější část k hlavní desce je díky zařízení tak tenká, že musela být vyztužena magnésiem. Základní deska je složena z více než tisícovky částí a najdeme na ní procesor, čip LTE a HSPA+, interní paměť, Bluetooth, Wi-Fi, gyroskop a akcelerometr.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní kryt v sobě obsahuje GPS a Bluetooth antény. Na zadní části krytu baterie je umístěn NFC čip. Pero S Pen se do zařízení zasouvá ze spodní hrany.
Klepněte pro větší obrázek 
Paleta všech základních částí, ze kterých se skládá Note II.

Samsung Ativ Smart PC Pro

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung Ativ Smart PC Pro pod drobnohledem.

1. chladící větráček s kovovými lopatkami

Pro mobilní zařízení je důležité chlazení výkonných prvků, aby nedošlo k jejich přehřátí. V případě malých rozměrů je potřeba velmi rychlého chlazení, při zvětšení listů lopatek se však současně zvedá produkovaný hluk. Technici Samsungu poprvé v PC průmyslu použili kovový větráček, jehož každý list má tloušťku 0,3mm. Běžně používané plastové větráčky mají tloušťku listů d 0,6 do 1,2 mm. To umožnilo zvýšit efektivitu chlazení, objem cirkulujícího vzduchu stoupnul o 30 %, hluk byl naopak redukován o 25 %.

2. komunikační modul

Samsung je díky vývoji schopen na trh současně vypustit zařízení s Wi-Fi a 3G/4G modemy, inspiraci pro miniaturizaci komunikačních komponent našel u svých ultrabooků Slate.

3. disk a procesor

V Ativ Smart PC Pro najdeme procesor Intel 3G Core i5 a 128GB SSD disk, což je jinak hardware, který je dodáván k prémiovým modelům ultrabooků Slate. Díky rychlému disku je k dispozici rychlý boot (8 sekund).

4. LCD, dotyková vrstva, digitizér

Displej tabletu se skládá z vrstvy LED LCD, dotykové vrstvy a digitizéru pro rozpoznávání pera S Pen. Vysoce napěťové komponenty generovaly s perem S Pen vysokou interferenci, která se podepisovala na nemožnosti udržení 1024 úrovní tlaku. Samsung spolupracoval s vývojáři společnosti Wacom, byly upraveny obvody LCD a vylepšen byl i samotný digitizér.

5. Pero S Pen

Pero S Pen dokáže na displej Ativ Smart PC Pro vyvolat až 1024 úrovní tlaku a svým zpracováním i úchopem se podobá stejnému peru v Samsungu Galaxy Note 10.1. Pero půjde použít v řadě aplikací, např. v MS Office, S Note nebo S Camera.

 

Témata článku: Samsung, Rozborka

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • tripx 27. 12. 2012 10:53:30
    to je zase opet matlanina ten clanek ...ach jo pro neznale opet .... !
  • frantalop 26. 12. 2012 19:11:28
    Proboha, kterej tatar tohle psal ? Člověk, který vůbec netuší co to ativ...
Určitě si přečtěte

Mobilem to nekončí. Vybrali jsme 13 nositelností a příslušenství, které udělají radost pod stromečkem

Mobilem to nekončí. Vybrali jsme 13 nositelností a příslušenství, které udělají radost pod stromečkem

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

6.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Týden mobilně 362: Huawei s Harmanem a Samsung bez Notu

Týden mobilně 362: Huawei s Harmanem a Samsung bez Notu

** Nepovedený Note se povedlo ukočírovat, přesto Samsung čekají zásadní změny ** MediaPad M3 je luxusní tablet, který Huawei nekazí cenou ** Na Mobilní pavlači okomentujeme nejzajímavější zprávy uplynulého týdne

3.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 11

Vybrali jsme 11 nejlepších levných smartphonů do 5 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 11 nejlepších levných smartphonů do 5 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný smartphone ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si minimálně 2 tisíce korun

1.  12.  2016 | Láska Jan | 12

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

Vybrali jsme 11 tabletů, které udělají největší radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 11 nejlepších napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících

29.  11.  2016 | Láska Jan | 22

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

25.  11.  2016 | Láska Jan | 34