Samsung S Pebble: konkurent iPod Shuffle

Designově odkazuje na Samsung Galaxy S III, funkčně naopak tíhne k iPod Shuffle. Konektivitu se světem zaručuje 3,5mm konektor jack.

Na prezentaci při představování Samsungu Galaxy S III na veletrhu MWC v Barceloně jsme si na slidech povšimli i zajímavého příslušenství schovávajícího se pod názvem S Pebble. Malý přehrávač na plátně vydržel jen malou chvíli a moc informací jsme se o něm nedozvěděli. Napravíme to až v dnešním článku. V kontextu možných dezinformací je třeba hned na úvod zmínit, že přehrávač nedisponuje funkcí Bluetooth a tedy neslouží k přehrávání hudby z telefonu. Jedná se o samostatnou jednotku se 4GB interní pamětí, která má být vnímána jako doplňkové příslušenství ke zmiňovanému Galaxy S III. Ve skutečnosti ale příslušenství spíše jen „parazituje“ na designu vlastní vlajkové lodi a snaží se být konkurentem iPodu Shuffle.

Audio konektor pro přenos dat i nabíjení

Samotný přehrávač můžete v obchodech nalézt i pod označením Samsung MP3 Player W1 ve dvou barevných variantách, Marble White a Pebble Blue, které korespondují s původními barevnými variantami Galaxy S III. Příslušenství se prodává v plastové krabičce, ke které dostanete i řadu příslušenství. Nejdůležitějším je redukce z 3,5mm jacku na standardní USB. Protože je hudební konektor jack jediným výstupem na příslušenství, jde jej přes připojenou redukci spojit s počítačem a zároveň jej nabíjet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
S Pebble se prodává ve dvou barevných variantách - modré a bílé. K přehrávači jsou dostupné dvě redukce laděny do bílé barvy (i u modré jsou bílé). Detaily bílé barevné varianty.

Po připojení je nabíjení a stav baterie signalizován svítící diodou (zvládne dva stavy - do 10 % červená, jinak zelená), hudební přehrávač se navíc objeví v PC Aplikaci Kies a dokonce mu můžete aktualizovat firmware. To učiníte pravděpodobně hned po prvním připojení k počítači, žádnou znatelnou novinku ale nečekejte. Changelog hovoří pouze o zlepšení stability. Po připojení k počítači se rovněž aktivuje režim Mass Storage, hudbu můžete do „hudebního kamínku“ jednoduše nakopírovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily modré barevné varianty, barva a materiál odpovídá krytům modré barevné varianty Samsungu Galaxy S III.

Druhou možností, jak do přehrávače dostat hudební skladby v podporovaných hudebních formátech (tj. *.mp3, *.wma, *.flag a *.ogg), je konverzní „on-the-go“ kabel s 3,5mm jackem na jedné a microUSB konektorem na straně druhé. Přes něj můžete zařízení připojit k Samsungu Galaxy S III (spojení fungovalo i s Galaxy S II, naopak Galaxy Chat připojený přehrávač neviděl), přehrávač se ve správci souboru zobrazí jako externí disk a můžete do něj z telefonu přímo překopírovat hudební soubory. V základením balení najdeme i základní pecková sluchátka, která hrají poměrně slušně, můžete je však samozřejmě nahradit sluchátky z vlastní sbírky. U příslušenství nechybí ani jednoduchá příručka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nabíjení, nošení a připojená sluchátka k S Pebble u obou barevných variant.

Samotný přehrávač je oválného tvaru. Čelní plocha je věnována dotykovým ovládacím prvkům pro korekci hlasitosti, spuštění přehrávání a přeskakování mezi skladbami. Další ovládací prvky po bocích přehrávače jsou čistě mechanické posuvníky, které aktivují, resp. deaktivují náhodné přehrávání, spouští zařízení ve standardním režimu nebo s ekvalizérem SoundAlive, případně zamykají zařízení proti nechtěným dotykům. Vystačíte si i bez aktivního zámku, jakmile se cca 30 vteřin nedotýkáte ovládacích prvků, uzamknou se. Pro odemčení stačí některé z dotykových tlačítek delší dobu podržet. Celo spoudní stranu pak zaujímá kovový klip, kterým můžete přehrávač upnout na např. na oblečení nebo batoh. Ne těle jej moc neucítíte, váží pouhých 13,5 gramu.

Klepněte pro větší obrázek
S Pebble připojené k Samsungu Galaxy S III se tváří jako výměnný disk, můžete na něj „za chodu“ přetáhnout hudbu z telefonu.

Závěrem

Hudební přehrávač S Pebble využijete např. při outdoorových a fitness aktivitách, na druhou stranu se hodí i na delší cesty, na kterých nebudete chtít vybíjet váš smartphone jen kvůli poslechu hudby. V neposlední řadě můžete S Pebble napojit i na domácí audio systém. Na jedno nabití vydržel přehrávač reprodukovat hudbu cca při 75% hlasitosti plných 12 hodin. Někomu možná bude vadit malá paměť, tabulkové 4GB se v reálu smrsklo na 3,52 GB. Oceňuji vysokou maximální úroveň hlasitosti i ekvalizér SoundAlive pro zesílení basů, nehodí se však pro všechny hudební žánry. Oproti iPodu Shuffle sice máme k dispozici dvojnásobnou paměť, postrádat však musíme hlasové pokyny VoiceOver i hliníkové šasi.

 

Témata článku: Samsung, Smartphony, Příslušenství

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pavel Průcha 9. 10. 2012 0:39:01
    Teď nebudu brát v potaz to, jaký to je zařízení, jakkoliv může být třeba i...
  • vendaho 8. 10. 2012 21:40:02
    Mě se líbí. Nechápu, co máte s těma kabelama. Vždyť když nechcete používat...
  • Dejfox 8. 10. 2012 16:02:03
    Samsung nemá proti legendárnímu iPodu žádnou šanci.

Určitě si přečtěte


Kodak Ektra: 75 let staré jméno znovu ožívá v podobě špičkového fotomobilu

Kodak Ektra: 75 let staré jméno znovu ožívá v podobě špičkového fotomobilu

** Ektra si z původního fotoaparátu nebere jen jméno, ale i design ** Výbavou odpovídá vyšší třídě ** Na trh dorazí v prosinci, prozatím ale jen do Velké Británie.

Dnes | Miksa Martin | 6

Ultimativní sbírka vtipů na Galaxy Note 7. Nebo jsme na některý zapomněli?

Ultimativní sbírka vtipů na Galaxy Note 7. Nebo jsme na některý zapomněli?

** Kauza hořlavého Galaxy Note 7 pořád běží ** Stále přibývají nové vtípky, průběžně doplňujeme jejich sbírku ** Znáte další? Napište nám do diskuze

Dnes | Kůžel Filip | 1

Vymyslel atraktivní novinku. Než ukončil kampaň na Kickstarteru, v Číně prodávali kopii

Vymyslel atraktivní novinku. Než ukončil kampaň na Kickstarteru, v Číně prodávali kopii

** Že se v Číně kopíruje, není jen mýtus ** Vymyslel pouzdro s integrovanou selfie tyčí ** Na Aliexpresu se objevily plagiáty ještě než skončila kampaň na Kickstarteru

Včera | Chroust Martin | 25

Alcatel Idol 4: štramák s výborným zvukem [recenze]

Alcatel Idol 4: štramák s výborným zvukem [recenze]

** S perfektním zvukem se hodí do role multimediálního přehrávače ** Přehřívání a slabá výdrž zbytečně Alcatel sráží před konkurencí ** Brýle na virtuální realitu jsou k telefonu spíše jen na efekt

Včera | Herodek Martin | 6

Týden mobilně 356: Proklepli jsme špičková Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus

Týden mobilně 356: Proklepli jsme špičková Xiaomi Mi5S a Mi5S Plus

** Ne, stále nemají „české“ LTE ** Ukážeme vám také sluchátka, která Sony rozdávalo k Xperii XZ ** Své neotřesitelné místo dostane také Mobilní pavlač

22.  10.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 18