Samsung do roku 2017 vyvine výkonnější baterie a tenčí fotoaparáty

Samsung před několika dny oznámil dvě zásadní technologické inovace, vzhledem ke smartphonům, na kterých jihokorejská společnost právě pracuje. Do roku 2017 se tak máme dočkat baterií s větší hustotou nebo třeba tenčích fotoaparátů.

Baterie s větší hustotou a rychlejší nabíjení

V současné době Samsung pracuje s bateriemi, které mají hustotu 700 Wh/l (Watt hodin na litr), koncem roku má toto číslo vzrůst na 750 Wh/l, do roku 2017 pak jihokorejský výrobce očekává pokoření hranice 780 Wh/l. To znamená, že můžeme, zejména v jeho smartphonech, ale také u těch modelů, kam bude své baterie dodávat, očekávat větší kapacitu akumulátoru při současném zachování jejich současných rozměrů.

Klepněte pro větší obrázek
Dvouletý výhled Samsungu na oblast mobilních baterií

U baterií také můžeme očekávat zvýšené napětí. V blízké době Samsung docílí napětí 4,4 V, v roce 2017 by to mělo být 4,5 V. A zjednodušeně řešeno, větší napětí bude mít pozitivní vliv na výdrž baterie. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung prezentoval svůj vývoj výkonnějších baterií s větší hustotou a také novou baterii do nositelných zařízení

Samsung očekává průlom i u rychlého nabíjení. V současné době používají jeho modely Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge Quick Charge od Qualcommu, u něhož dobijete za půl hodiny 50 procent kapacity baterie. Do roku 2017 chce Samsung svým řešením rychlého nabíjení za půl hodiny dobít až 80 procent kapacity baterií se zvýšenou hustotou. V současné době experimentuje se 75% nabitím za půl hodiny u stávajících baterií. Pokud se k tomu můžeme vyjádřit, čím dříve přijde vylepšení samotných baterií a rychlosti jejich dobíjení, tím lépe.

Klepněte pro větší obrázek
V roce 2017 nabijete telefon za půl hodiny až na 80 procent

Samsung dále onzámil novou baterii pro nositelná zařízení, u které můžeme očekávat delší výdrž na jedno nabití. V případě náročného využívání má baterie vydržet napájet chytré hodinky více než jeden den. Samsung také zdvojnásobil počet nabíjecích cyklů, po kterých garantuje ještě 80% kapacitu baterie. Z pěti set se hodnota přesunula na jeden tisíc nabití. Baterie je připravena k masové výrobě, do komerčního produktu se dostane ve třetím čtvrtletí příštího roku. Na rok 2016 jsou v naplánovany „schodovité baterie“, v zahnutých částech budou tenké kvádrové segmenty, které budou mezi sebou propojené, takže zařízení půjde čstečně ohýbat. Plně ohebné baterie jsou naplánované na rok 2017.

Tenčí fotoaparáty

Samsung dále odhalil plány na vývoj RWB fotočipů pro mobilní zařízení. Samotné RWB značí sousloví Red White Blue a mělo by se jednat o technologii, díky které se na snímku objeví věrnější barvy. Nové 16Mpix fotosnímače od Samsungu navíc přijdou s menší velikostí samotných pixelů. Z rozměrů 1,12 mikronu přejdou na 1 mikron.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung vyvíjí nové RWB fotočipy, budou tenčí, na což má v budoucnu reagovat i samotná tloušťka mobilních zařízení

Tato změna značí snížení tloušťky samotného čipu o 23 procent, tj. z 6,5 mm na 5 mm u 16Mpix čipu, a z 5,2 mm na 4,5 mm u 13Mpix modulu. Díky tenčím fotoaparátům můžeme do budoucna očekávat ještě tenčí mobilní zařízení, než jsou v oběhu dnes. 

Zdroj: Gsmdome, cnbeta

Témata článku: Samsung, Ostatní, Technologie, Fotoaparát, Baterie, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 128GB, Samsung Galaxy S6 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge 128GB, Samsung Galaxy S6 Edge 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge+, Samsung Galaxy S6 Edge+ 64GB, Rok

21 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pan Kája 27. 5. 2015 23:18:04
    Já bych se tedy nechlubil inovací, spočívající ve zmenšování snímače....
  • bkf.1 27. 5. 2015 17:24:55
    VYKONNEJSI BATERIE jsou uz DAVNO na trhu. Rika se jim "3000 mAh a vic". A...
  • David Blahušek 27. 5. 2015 12:48:46
    Kéž by se vyprdli na tenčí telefony a raději tam té baterie dali víc a...
Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi Mix 2: Takhle fotí a natáčí video

Xiaomi Mi Mix 2: Takhle fotí a natáčí video

16.  9.  2017 | Kůžel Filip | 3

Vyzkoušeli jsme finský top model Nokia 8. Nenápadná vlajková loď má co nabídnout

Vyzkoušeli jsme finský top model Nokia 8. Nenápadná vlajková loď má co nabídnout

** V sousedním Německu už se prodává, na náš trh se teprve chystá ** Nokia 8 má špičkové parametry, ale proti top modelům jiných značek je spíše nenápadná ** Láká na čistý Android a fotoaparát Zeiss s duálním snímáním

15.  9.  2017 | Láska Jan | 25

Apple iPhone 8 je jen povinný meziroční update. Má skleněná záda a dobíjí se i bezdrátově

Apple iPhone 8 je jen povinný meziroční update. Má skleněná záda a dobíjí se i bezdrátově

** Opět jsou dva, stejných tvarů i rozměrů ** iPhone 8 a 8 Plus představují pouze evoluci z povinnosti ** Mění materiál zad, přidávají bezdrátové dobíjení a navyšují výkon

12.  9.  2017 | Láska Jan | 79

Vyzkoušeli jsme nové Motoroly i rozšiřující kryty Moto Mods. Brzy půjdou do prodeje

Vyzkoušeli jsme nové Motoroly i rozšiřující kryty Moto Mods. Brzy půjdou do prodeje

** Motorola má po veletrhu IFA kompletní portfolio ** Kromě nové Moto X4 jsme si vyzkoušeli i další modely ** Pro Moto Z2 jsou určeny i dva nové kryty Moto Mods

11.  9.  2017 | Láska Jan | 1