Samsung do roku 2017 vyvine výkonnější baterie a tenčí fotoaparáty

Samsung před několika dny oznámil dvě zásadní technologické inovace, vzhledem ke smartphonům, na kterých jihokorejská společnost právě pracuje. Do roku 2017 se tak máme dočkat baterií s větší hustotou nebo třeba tenčích fotoaparátů.

Baterie s větší hustotou a rychlejší nabíjení

V současné době Samsung pracuje s bateriemi, které mají hustotu 700 Wh/l (Watt hodin na litr), koncem roku má toto číslo vzrůst na 750 Wh/l, do roku 2017 pak jihokorejský výrobce očekává pokoření hranice 780 Wh/l. To znamená, že můžeme, zejména v jeho smartphonech, ale také u těch modelů, kam bude své baterie dodávat, očekávat větší kapacitu akumulátoru při současném zachování jejich současných rozměrů.

Klepněte pro větší obrázek
Dvouletý výhled Samsungu na oblast mobilních baterií

U baterií také můžeme očekávat zvýšené napětí. V blízké době Samsung docílí napětí 4,4 V, v roce 2017 by to mělo být 4,5 V. A zjednodušeně řešeno, větší napětí bude mít pozitivní vliv na výdrž baterie. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung prezentoval svůj vývoj výkonnějších baterií s větší hustotou a také novou baterii do nositelných zařízení

Samsung očekává průlom i u rychlého nabíjení. V současné době používají jeho modely Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge Quick Charge od Qualcommu, u něhož dobijete za půl hodiny 50 procent kapacity baterie. Do roku 2017 chce Samsung svým řešením rychlého nabíjení za půl hodiny dobít až 80 procent kapacity baterií se zvýšenou hustotou. V současné době experimentuje se 75% nabitím za půl hodiny u stávajících baterií. Pokud se k tomu můžeme vyjádřit, čím dříve přijde vylepšení samotných baterií a rychlosti jejich dobíjení, tím lépe.

Klepněte pro větší obrázek
V roce 2017 nabijete telefon za půl hodiny až na 80 procent

Samsung dále onzámil novou baterii pro nositelná zařízení, u které můžeme očekávat delší výdrž na jedno nabití. V případě náročného využívání má baterie vydržet napájet chytré hodinky více než jeden den. Samsung také zdvojnásobil počet nabíjecích cyklů, po kterých garantuje ještě 80% kapacitu baterie. Z pěti set se hodnota přesunula na jeden tisíc nabití. Baterie je připravena k masové výrobě, do komerčního produktu se dostane ve třetím čtvrtletí příštího roku. Na rok 2016 jsou v naplánovany „schodovité baterie“, v zahnutých částech budou tenké kvádrové segmenty, které budou mezi sebou propojené, takže zařízení půjde čstečně ohýbat. Plně ohebné baterie jsou naplánované na rok 2017.

Tenčí fotoaparáty

Samsung dále odhalil plány na vývoj RWB fotočipů pro mobilní zařízení. Samotné RWB značí sousloví Red White Blue a mělo by se jednat o technologii, díky které se na snímku objeví věrnější barvy. Nové 16Mpix fotosnímače od Samsungu navíc přijdou s menší velikostí samotných pixelů. Z rozměrů 1,12 mikronu přejdou na 1 mikron.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung vyvíjí nové RWB fotočipy, budou tenčí, na což má v budoucnu reagovat i samotná tloušťka mobilních zařízení

Tato změna značí snížení tloušťky samotného čipu o 23 procent, tj. z 6,5 mm na 5 mm u 16Mpix čipu, a z 5,2 mm na 4,5 mm u 13Mpix modulu. Díky tenčím fotoaparátům můžeme do budoucna očekávat ještě tenčí mobilní zařízení, než jsou v oběhu dnes. 

Zdroj: Gsmdome, cnbeta

Diskuze (21) Další článek: OnePlus Two se ukáže už za necelý týden. Co můžeme čekat?

Témata článku: Samsung, Technologie, Ostatní, Fotoaparát, Baterie, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 128GB, Samsung Galaxy S6 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge 128GB, Samsung Galaxy S6 Edge 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge+, Samsung Galaxy S6 Edge+ 64GB, Současné zachování, Výkon, Pozitivní vliv, Rok, Foto, Pokoření, KvádrUrčitě si přečtěte

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 45

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 75

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118