Samsung Galaxy Note 4 je levnější u T-Mobile, než z volného trhu

Samsung Galaxy Note 4 je levnější u T-Mobile, než z volného trhu

Samsung začal prodávat tabletofon Galaxy Note 4 v pátek 24. října. Ve volné distribuci byla cena stanovena na 21 499 Kč vč. DPH. Pokud ale plánujete pořízení nejnovějšího tabletofonu jihokorejského výrobce, můžete dva tisíce ušetřit při koupi u operátora T-Mobile. Ten nabízí telefon bez tarifu na svém e-shopu za 19 401 Kč. Jak je možné docílit takovéto ceny? Zřejmě za to může dohoda v mezinárodním měřítku, díky čemuž mohl T-Mobile objednat větší množství kusů a na ně uplatnit množstvení slevu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy Note 4 lze u T-Mobilu pořídit o tisícovku levněji, než na volném trhu

Největším rozdílem mezi volnou distribucí a operátory je použitý firmware, každá verze je totiž vydávána samostatně a často i v jiném časovém harmonogramu. Již dávno ale neplatí, že by Samsungy z volného trhu dostávaly firmware přednostně. Pokud se podíváme na nedávnou historii, první distribuce firmwaru se střídá mezi operátory, tu je rychlejší Vodafone s T-Mobilem, tu je rychlejší O2, někdy naopak vítězí zařízení z volného trhu. Žádný přesný vzorec v dodávkách aktualizací ale najít nelze. 


Témata článku: Samsung, Smartphony, T-Mobile, Nákup a ceny, Galaxy, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note 4, Mobil, Nejnovější tabletofon, Trh, Note

11 komentářů

Nejnovější komentáře

  • morize 1. 11. 2014 20:47:35
    Když je páán redaktor takový chlapák, jistě mu nebude vadit rýpnutí, že má...
  • marky.mark 1. 11. 2014 18:26:35
    Dal bych max 13000 Kč.
  • adam.jacques 1. 11. 2014 17:05:44
    Vážený pane Chrouste, když už jste se tak "chlapsky" postavil k tomu, že...
Určitě si přečtěte