Šílený patent Samsungu. Hodinky s foťákem v displeji a zobrazovací řemínek

Jihokorejský Samsung si u amerického úřadu USPTO (United States Patent and Trademark Office) patentoval chytré hodinky budoucnosti, které ze současného pohledu vypadají dost „šíleně“. Samsung v patentu narušil současnou hierarchii rozložení prvků na hodinkách, která se používá u většiny výrobců nositelné elektroniky.

Největším překvapení je umístění fotoaparátu přímo doprostřed displeje (!). Fotosnímač vyčnívá z těla hodinek a má zvládat až trojnásobný optický zoom. Displej hodinek je umístěn okolo fotoaparátu, a slouží k základním interakcím s hodinkami. Okolo displeje bude zřejmě opět umístěna otočená luneta, na boku se nachází ještě jedno samostatné ovládací tlačítko.

V patentu hodinek se však počítá ještě s dalším displejem - umístěním na řemínku hodinek. V případě patentu se hovoří o flexibilním AMOLED displeji, z něhož můžete rychle spouštět oblíbené aplikace na hlavním displeji hodinek. Zdá se vám to až moc „přitažené za vlasy“? Patent je určitě netradiční, a zřejmě proto skončí v šuplíku. Ale kdo ví, možná se jednou dočkáme chytrých hodinek s optickým zoomem...

Jak vybrat chytré hodinky:

Zdroj 3dnews

Témata článku: Samsung, Mobilní fotografie, Chytré hodinky, Hodinky, Displeje, AMOLED, OLED, Patent

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • redmond 28. 5. 2017 12:19:00
    Uz len to by sa mi chcelo otacat rukou a hladat ci na remienku nieco...
  • neilz 26. 5. 2017 16:28:32
    fotak v displeyi uz ma davno patentovanej apple :-D
  • g-sus 26. 5. 2017 15:25:03
    :DDD Oni su uz fakt zufali:)
Určitě si přečtěte