Z části je Galaxy Note FE. Ze zbylých Notů 7 získá Samsung 157 tun vzácných kovů

Jak jsme vás již informovali, Samsung před nedávnem uvedl v Jižní Koreji do prodeje model Galaxy Note FE. I když z názvu vypadla sedmička, jedná se o repasovaný Galaxy Note 7 (více o jeho neslavné historii zde). Jihokorejci však na Note FE nepředělají všechny dřívější „nouty“, ale jen část z nich. Zbylé modely čeká rozebrání a recyklace.

Samsung si ze starších Galaxy Note 7 nechá klíčové součástky (paměťové čipy, displeje, fotoaparáty), které v budoucnu znovu použije, a zbytek hardwaru bude směřovat k recyklaci. Podle odhadů jihokorejců získají zpětnou recyklací až 157 tun (!) vzácných kovů, včetně zlata.

Samsung nikde neuvádí, jak velké množství smartphonů podlehne recyklaci, soudě podle množství a hmotnosti cenných kovů v telefonu, se bude jednat o obří recyklační proces. Zahájen má být koncem července a Samsung na něm chce spolupracovat se celou řadou mezinárodních institucí.

Co stálo za zkázou loňského Samsungu Galaxy Note 7?

Zdroj Samsung News

Témata článku: Samsung, Smartphony, Fotoaparát, AMOLED, Galaxy Note 7, DetoNote, Operační paměť, Galaxy, Elektroodpad, Recyklace, Vysloužilý mobil, Samsung Galaxy Note 7

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • petyo 19. 7. 2017 13:14:47
    FE - Fire edition? Kdo ty názvy vymyslí?
  • XLADI 18. 7. 2017 18:44:27
    Note 7 váží 167g, řekněme že vzácných kovů je tam 5g i když to je asi moc...
  • baragardan 18. 7. 2017 17:44:32
    titulek: Z části je Galaxy Note FE. Ze zbylých Note 7 získá Samsung 157...
Určitě si přečtěte