Čekání na čipset Exynos 2100 stále trvá. Samsung jen emotivně popřál k Vánocům

Polovodičová divize Samsungu stojící za čipsety Exynos nás v nedávném traileru lákala na 15. prosinec, kdy se všeobecně očekávalo představení čipsetu Exynos 2100. Právě ten má v Evropě pohánět připravované smartphony řady Galaxy S21. Jihokorejci však nový čipset nepředstavili, zatím jen vydali video, ve kterém děkují loajálním zákazníkům a fanouškům za podporu, a také slibují zcela nový čipset Exynos.

Zatím to tedy vypadá na to, že Samsung čipset dopředu nepředstaví, ale blíže jej poodhalí až u příležitosti oficiální premiéry řady Galaxy S21 v polovině ledna. Podle dosavadních spekulací nabídne chystaný Exynos 2100 jedno „superjádro“ Cortex-X1 o taktu 2,91 GHz, tři výkonová jádra Cortex-A78 na frekvenci 2,81 GHz a také čtyři 2,21GHz jádra Cortex-A55 určená pro méně náročné úlohy. 5nm čipset bude podporovat sítě 5G, použitým grafickým adaptérem bude Mali-G78. Výkonově by měl mít čipset velmi blízko ke Snapragonu 888.

Emotivní poděkování divize Samsung Exynos:

Zdroj Samsung

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (3) Další článek: Další týden, další Apple Shop. Tenhle je první mimopražský a má za sebou zajímavé prvenství

Témata článku: Samsung, Sítě 5G, Exynos, Snapdragon 888, Spekulace, Mobilní čipsety, Exynos 2100, 5nm, Premiéra, ARM, Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Exynos, Čipset, Jihokorejec, Čekání, EvropaUrčitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Jasný předvánoční hit. Poco X3 NFC se výbavou směje mnohem dražším

RECENZE: Jasný předvánoční hit. Poco X3 NFC se výbavou směje mnohem dražším

** Poco X3 NFC je svými parametry jako štika v rybníce střední třídy ** Potěší parádní 120 Hz displej, dlouhá výdrž, dobré fotografie ** Rozpačitě působí zbytečně obsáhlý systém i širokoúhlý snímač

Jakub Vrbacký | 67