Konec října znamená konec Bixby Vision. Rozšířená realita od Samsungu nezaujala

Samsung oznámil hlasového asistenta Bixby v roce 2018, a po dvou letech dochází ke kompletnímu ukončení jednoho z jeho nejdůležitějších modulů. Bixby Vision nebude dále aktualizován, takže ze zařízení Galaxy ke konci října kompletně zmizí. Jednalo se o modul, který spojoval funkce rozšířené reality. Přes hledáček fotoaparátu jste mohli např. skenovat vína (služba Vivino), QR kódy, či podobné obrázky z Pinterestu jako váš aktuální objekt zájmu.

Se staženým doplňkem od Amazonu bylo možné zjistit, jak se nasnímaný objekt jmenuje, a kolik stojí, v praxi to však u nás moc často nefungovalo. K dispozici byly i automatické překlady z Google Translatoru, které se nahrazovaly přímo v hledáčku a často podobným fontem, jako originál. Funkce byla cool, když jste ji někomu ukazovali, ukázalo se však, že v praxi ji, stejně jako další funkce Bixby Vision, používal málokdo. Ukončení se týká i funkcí Places, Makeup, Home Decor a Styling, které se však v Česku v současné podobě Bixby Vision nevyskytují.

Dá se říci, že Samsung ukončuje jeden z nejdůležitějších modelů služby Bixby. A to by mohlo předznamenat budoucí zánik celého hlasového asistenta. Ten před dvěma lety odstartoval problémově, navíc v něm stále chybí spousta jazykových mutací, takže v Česku jej využijete jen v angličtině. A protože došlo ke zrušení letošního SDC 2020, kde Samsung vždy ukazuje své softwarové novinky, je možné, že výrobce brzy Bixbyho nahradí Google Assistentem. V zákulisí se hovoří o tom, že Samsung s Googlem vyjednal klíčovou dohodu. Kdy však k případné změně dojde, zatím není jasné.

Promo video k nakupování přes Bixby Vision:

Via AndroidPolice, Bloomberg

Diskuze (3) Další článek: Sony Xperia 5 II je prémiový top model s kompaktními rozměry. Příští týden jde do prodeje

Témata článku: Samsung, Bixby, Hlasový asistent, Rozšířená realita, Ostatní, Virtuální asistent, Realita, Hledáček, Bixbyho, Google Translator, Konec října, Pinterest, Bixby Vision, Places, Makeup, Bloomberg, Česká republika, Modul, FunkceUrčitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 12

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 166