Kvalitní fotky především. Samsung u řady Galaxy S20 poprvé vyzkouší Super ISO

Samsung si u britského úřadu pro intelektuální vlastnictví nechal koncem ledna udělit chráněné označení na funkci Super ISO. A ta by ve spolupráci s až 108MPx fotočipy, 10× optickým a až 100× hybridním zoomem mohly přinést zajímavé vylepšení mobilního focení u chystané trojice smartphonů řady Galaxy S20.

ISO je fotografickým termínem určujícím světelnou citlivost obrazového senzoru, a spolu s clonou a expozičním časem se jedná o tři základní parametry, které určují expozici výsledné fotografie. Čím vyšší je hodnota ISO, tím jasnější jsou detaily na výsledném snímku. ISO toho ale samo o sobě mnoho nezmůže. S vysokými hodnotami ISO při horších světelných podmínkách souvisí velké množství šumu a zrnění v tmavých místech, které musí odfiltrovat pokročilé algoritmy pro redukci šumu.

U řady Galaxy S10 a Galaxy Note10 byla maximální hodnota ISO 3200, v případě řady Galaxy S20 má jít nastavit až ISO 6400, či dokonce ještě vyšší hodnoty. Absolutním rekordmanem však i nadále zůstane Huawei P30 Pro s ISO až 409 600, který dokáže fotit i v úplné tmě. Ve spolupráci se 108MPx fotočipem, variabilní clonou, Space Zoomem a zoomovými objektivy s vyšším rozlišením, by mohla  nová funkce katapultovat „es dvacítky“ na fotografickou špičku. Bude pro Samsung znamenat rok 2020 významný přerod v mobilním focení? 

Samsung zve na akci Galaxy Unpacked do San Francisca:

Via Letsgodigital

Diskuze (4) Další článek: Regulátor v Itálii napařil operátorům miliardové pokuty. Měli se domlouvat na zvýšení cen

Témata článku: Samsung, Spekulace, Galaxy, Mobilní fotografie, Fotomobily, Čtyřnásobný fotoaparát, Space Zoom, Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20+, Vysoká hodnota, U řady Galaxy, Galaxy Unpacked, Clona, Focení, Kvalitní fotka, ŠumUrčitě si přečtěte

Jak fotí Samsung Galaxy S20 Ultra? Máme pro vás první ukázkové fotografie!

Jak fotí Samsung Galaxy S20 Ultra? Máme pro vás první ukázkové fotografie!

** 108 MPx v mobilu a k tomu 100× Space Zoom - jak to vlastně funguje dohromady? ** Vůbec poprvé jsme si mohli vyzkoušet focení se Samsungem Galaxy S20 Ultra ** I když do uvedení na trh zbývá ještě dost času, a možná se objeví ještě nějaký update firmwaru, máme pro vás ochutnávku fotografických dovedností nového topmodelu od Samsungu

Martin Chroust | 52