Prvenství přenechá Huawei. Galaxy S20 Ultra má mít jen 5× optický zoom

V souvislosti s řadou Galaxy S20 se už několik měsíců skloňuje označení Space Zoom, což má znamenat až na 100× hybridní přiblížení při focení. Základem této funkce mělo být 10× optické přiblížení, které by vyšších úrovní zoomu dosahovalo kombinací s digitálním přiblížením. Podle posledních spekulací však Samsung do řady Galaxy S20 10× optický zoom nestihne dodělat a v rámci souboje s konkurencí tak prvenství přenechá jiným, zřejmě chystanému Huawei P40 Pro.

Samsung již loni v květnu oznámil, že má hotový fotočip spolu s optickou umožňující 5× optické přiblížení. Není tajemství, že foťák vznikl ve spolupráci s firmou Corephotonics, do které Samsung investoval přesně před rokem. Přiblížení přitom umožňuje periskopová soustava čoček umístěná pod zadním krytem, takže z těla telefonu navenek nic výrazného nevyčnívá. A ani zmiňovaný 10× optický zoom už vlastně není žádná rarita, najdeme jej např. u Oppo Reno 10× Zoom Edition.

Samsung s ohledem na optický zoom v mobilu doposud doháněl konkurenci, a tentokrát se očekávalo, že přijde na trh s 10× optickým přiblížením. Ukazuje se však, že i tentokrát zřejmě pouze dožene Huawei, který se již u loňského P30 Pro pyšnil 5× optickým přiblížením. A na stejnou metu se má letos dostat i Galaxy S20 Ultra.

U něj však přijde do hry hlavní 108MPx snímač, který by mohl teoreticky v kombinaci dvou fotoaparátů umožnit až 10× bezztrátový zoom, o čistě optické řešení se však jednat nebude.

Čistě periskopový 10× optický zoom má, podle spekulací, nabídnout až připravovaný Huawei P40 Pro. Podle leakera Ice Universe nás letos dokonce čeká „válka periskopů“. Kdo z ní, myšleno s ohledem na kvalitu přiblížené scény, vzejde jako vítěz?

Via Twitter, GSMarena, Phonearena

Diskuze (3) Další článek: Výstavba 5G sítí v Německu před důležitým rozhodnutím, které může ovlivnit i ostatní země

Témata článku: Samsung, Smartphony, Spekulace, Space Zoom, Optický zoom, Mobilní fotografie, Fotoaparát, Periskop, Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, TWS, Corephotonics, Samsung do řady Galaxy, Přiblížení, Prvenství, Via TwitterUrčitě si přečtěte

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 7

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 106