Samsung blíže představil 108MPx fotočip pro Galaxy S11 a odhalil jeho přednosti

Ještě včera to byly pouhé spekulace, dnes už je vše oficiální. Samsung formou tiskové zprávy zveřejnil detaily ke svému 108MPx fotočipu ISOCELL Bright HMX, (1/1,33") který v mobilní branži jako první překonal metu jednoho sta milionů pixelů. A protože jej Samsung poprvé nasadí u připravované řady Galaxy S11, poskytl do médií alespoň malou ochutnávku, na co se těšit.

Promo video k fotočipu ISOCELL Bright HMX:

Nový fotočip se opírá o technologii ISOCELL Plus pixel, což jsou de facto vyztužené baréry mezi jednotlivými pixely, které umožňují jejich efektnější izolaci. Dříve používaný kov byl nahrazen zatím neznámý materiálem, který minimalizuje odrazivost světla a tzv. „cross talk“, takže jednotlivé pixely mohou pojmout větší množství světla.

Snímač je navíc typu Quad Bayer (Samsung jej vlastními slovy označuje jako Tetra Cell), takže při focení snímků je matice 2 × 2  0.8µm pixelů sloučena do jednoho 1.6µm pixelu. Na výstupu tedy můžeme očekávat lépe prosvětlené fotografie v maximálním rozlišení 27 MPx. Známý leaker Ice Universe dokonce uvádí, že Samsung u modelu Galaxy S11+ fotočip dovybaví o pixel binning 3 × 3, což by mohla být cesta jak hardwarově konkurovat nočním režimům od Huawei a od Google Pixelů.

Jeden z největších mobilních fotočipů se dále opírá o funkci Smart-ISO, která má v horších světelných podmínkách automaticky použít vysoké ISO a při běžném denním světle zase nízké ISO. Rychlé ostření obstará Super-PD Autofocus (Phase Detection). Rok 2020 tedy bude pro Samsung hlavně ve znamení kvalitnějších fotoaparátů. A to napříč všemi modelovými řadami.

Zdroj Samsung News

Diskuze (1) Další článek: Tohle je nový koncept skládacího smartphonu od Xiaomi. Dočká se realizace?

Témata článku: Samsung, Space Zoom, Galaxy, Optický zoom, Fotoaparát, Komponenty, Polovodiče, Phase Detection, ISOCELL Bright HMX, Samsung News, Quad Bayer, Světlo, Ica Universe, ISO, Pixel binningUrčitě si přečtěte

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 7

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73