Samsung Galaxy S20+ 5G se ukazuje v celé své kráse. Na zádech má čtyři foťáky

Samsung 11. února v San Franciscu představí novou řadu Galaxy S20, která bude obsahovat celkem pět modelů! Tři z nich budou mít v názvu slůvko 5G, což je všeříkající označení, zbylé dva pak budou osazeny modemem, který umožní internetové připojení maximálně v sítích LTE. Konkrétně se máme těšit na smartphony s těmito produktovými názvy:

  • Samsung Galaxy S20
  • Samsung Galaxy S20 5G
  • Samsung Galaxy S20+
  • Samsung Galaxy S20+ 5G
  • Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Na českém trhu však Samsung až do teď nabízel jen 4G modely, což teoreticky znamená, že by se k nám nejvybavenější Galaxy S20 Ultra 5G vůbec nemusel oficiální cestou dostat. Ovšem, třeba takový Galaxy S20+ 5G bude vypadat úplně stejně jako u nás prodávaná verze Galaxy S20+, a jak bude vypadat, se můžete podívat v naší galerii!

Na fotkách je vidět smartphone, který z přední strany hodně připomíná model Galaxy S10. Novinkou je však vycentrovaný průstřel pro selfie. Samotný displej by měl být kryt 2,5D sklem, tj. nemá být až tak zahnutý jako u dosavadních modelů řady Galaxy. Úplně nová je pak zadní skleněná strana, na které najdeme vystouplý obdélníkový fotomodul. V něm jsou rozmístěny čtyři fotoaparáty, na páté pozici najdeme přisvětlovací diodu, na šesté pak zřejmě mikrofon pro natáčení videí, který by mohl výrazně vylepšit funkci Zoom-In mic, která se dostala již do řady Galaxy Note10.

Věrohodnost fotek paradoxně potvrzuje štítek nalepený na zadní straně s výmluvným popiskem: „Confidental (Unauthorized use prohibited). No photo allowed. Not For Sale. Do not leak info.“ Úplně stejný štítek Samsung občas nechává i u kusů, které na eventech Unpacked poprvé ukazuje novinářům. Výkon u řady Galaxy S20 v Evropě obstará Exynos 990 s 12GB RAM typu LPDDR5. A to u všech modelů řady Galaxy S20.

V zákulisí se hovoří o tom, že Galaxy S20 Ultra má jít s ohledem na výbavu ještě dál, takže se bude jednat o jeden z nejzajímavějších Androidů letošního roku. Je tedy pravděpodobné, že si Samsung svůj 108MPx fotoaparát schová právě pro tento model. Zbylé modely řady Galaxy S20 by měly dostat maximálně 64MPx hlavní snímač. U všechny modelů má jít navíc do akce i tzv. Space Zoom.

Exynos 990, čipset pro evropské modely řady Galaxy S20:

Zdroj XDA

Diskuze (17) Další článek: Samsung vylepšil kvalitu 3D skenování obličejů u Samsungu Galaxy Note10+

Témata článku: Samsung, Android, AMOLED, Zakřivený displej, Galaxy, Spekulace, Krycí sklo, Exynos, Čtyřnásobný fotoaparát, Průstřel v displeji, Únik, For Sale, Krása, Štítek, San Francisco, Foťák, Model řady, ModelUrčitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 130

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 7