Samsung Galaxy Xcover 3: pod pancířem rostl výkon

Tohle je dříč, který se nelekne prachu, vody ani drsného zacházení. Výbavou neohromí, ale má vše potřebné a nezruinuje peněženku.

Samsung pro český trh oficiálně představil Samsung Galaxy Xcover 3. Podle označení je jasné, že jde o nástupce Xcoveru 2 (recenze zde), který před dvěma lety přežil náš crash test na Islandu. Také jej můžeme brát jako výbavou slabší, zato lépe „obrněnou“ verzi připravovaného Galaxy S6 Active.

Novinka vychází ze staršího modelu, přidává podporu LTE, větší displej, rychlejší procesor, větší RAM, kvalitnější kamerku pro selfie a novější Android. Lollipop ale nečekejte, alespoň prozatím.

Hardwarová tlačítka pod displejem

Xcover 3 je smartphone střední třídy o rozměrech 133 × 70 × 10 mm s hmotností 154 gramů. Na čelní straně je umístěn 4,5" TFT LCD displej s rozlišením 800 × 480 pix, pod ním jsou umístěny hlavní ovládací prvky. Stejně jako v případě dřívějších odolných modelů Samsungu se jedná o tři hardwarové klávesy se zdrsněným povrchem, senzorické ovladače nebyly použity proto, abyste telefon mohli ovládat i při styku s vodou.

Boky a záda svým zpracováním odpovídají nedávno testovanému tabletu Galaxy Tab Active, stejně jako u něj jsou přichycena k tělu plastovými zobáčky. Na vnitřní straně krytu pak bude umístěna vodě nepropustná membrána. Pod zadním krytem se nachází 2 200mAh akumulátor. Hlavní fotoaparát na zádi má rozlišení 5 Mpix, zleva jej doplňuje přisvětlovací dioda, zprava pak hlavní reproduktor.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Samsung Galaxy Xcover 3 při pohledu z čelní a zadní strany

Na spodní hraně je umístěn standardní microUSB k nabíjení a datovým přenosům, audiokonektor je na horní hraně. Pro oba platí, že jsou proti vniknutí vody chráněny interní membránou, telefon tedy nemá žádné gumové záslepky. Na pravém boku najdeme zamykací tlačítko, levý bok je osazen regulátory hlasitosti a také modrým tlačítkem Xcover, na které můžete namapovat přístup k nejčastěji používaným funkcím. V základu jeho podržením spustíte fotoaparát, po stisknutí se aktivuje svítilna na zadní straně.

Funkce do terénu

Mimo LED svítilny v terénu využijete i výškoměr, kompas nebo GPS/GLONASS. Samotný telefon splňuje odolnostní normu IP67, která zaručuje, že telefon přežije bez úhony metr pod vodní hladinou po dobu třiceti minut. Telefon dále disponuje odolností podle standardu MIL-STD 810G (tentokrát jde o otřesy a teplotní šoky).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Levý bok má navíc akční tlačítko Xcover, kterému půjde namapovat spuštění libovolné aplikace na stisknutí a podržení

Po stránce hardwaru je telefon postaven na čtyřjádrovém procesoru o taktu 1,2 GHz a na 1,5GB RAM. Interní paměť má kapacitu 8 GB, ovšem můžete ji rozšířit paměťovými kartami až o dalších 128 GB. Na střední třídu vidíme poměrně bohatou konektivitu, mimo mobilní HSPA+ a LTE je k dispozici i NFC. Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0 je v dnešním mobilní světě již absolutním základem. Hlavní fotoaparát dokáže nahrávat maximálně 720p videa s 30fps, telefon však přehraje se stejným frameratem i Full HD klipy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Boční pohled na telefon prozrazuje výlisky v bočních hranách

Telefon se do prodeje dostane s Androidem 4.4 KitKat, který je obalen grafickou nadstavbou TouchWiz. Telefon je mimo trhu zařízení pro osobní potřebu určen i pro pracovníky v terénu. Ochranu citlivých firemních dat zajistí režim KNOX, telefon bude možné na dálku vyhledat nebo rovnou zablokovat či vymazat.

Klepněte pro větší obrázek
Technické specifikace Samsungu Galaxy Xcover 3

Samsung Galaxy Xcover 3 se na českém trhu objeví od poloviny května v šedé barevné variantě. Koncová cena je stanovena na 6 199 Kč.

Diskuze (7) Další článek: I bezplatné aplikace zaplatíte. Daty pro tisíce reklamních služeb

Témata článku: Samsung, Android, Smartphony, Galaxy, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Samsung Galaxy Tab Active, Samsung Galaxy Tab Active 16GB LTE, Samsung Galaxy Xcover, Samsung Galaxy Xcover 2, Samsung Galaxy Xcover 3, Pán, Zdrsněný povrch, Absolutní základ, Pan, Galaxy x, Sam, GAL, Xcover, Výkon, Standardní microusbUrčitě si přečtěte

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

** Jedná se o nejdostupnější smartphone z nabídky Applu ** Starý design kompenzuje výkonným procesorem z iPhonu 11 ** Má sice jeden foťák, ale ostudu rozhodně neudělá

Martin Miksa | 179

RECENZE: TCL 10 Pro – opravdová radost pohledět

RECENZE: TCL 10 Pro – opravdová radost pohledět

** Prim zde hraje vzhled a displej, na obojí radost pohledět ** Dobrá je výdrž baterie, potěší reverzní dobíjení, infraport je bonus ** Zklamáním je fotoaparát, foto i video umí být skvělé i špatné

Jakub Vrbacký | 33

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107