Samsung Gear S3 Classic: stále s otočnou lunetou. Jen decentněji [video]

Samsung na českém trhu již prodávat chytré hodinky řady Gear S3 začátkem loňského prosince. V polovině prosince jsme vám pak na našem webu nabídli recenzi varianty Gear S3 Frontier. Samsung ale souběžně prodává i variantu Classic, která se nám do redakce dostala se zpožděním až nyní, takže vám můžeme zprostředkovat naše první dojmy a také srovnat s dříve testovanými Tizen hodinkami.

Hodinky Samsung Gear S3 Classic jsou po hardwarové stránce totožné s verzí Frontier. Mezi rozdíly můžeme zařadit jen chybějící odolnost dle americké armádní normy MIL-STD 810. Hodinky si však stále zachovávají odolnost IP68 a na displeji je stále přítomno odolné sklo Gorilla Glass SR+.

Vzhledově se jedná o „méně nápadnější“ model, který se snaží co nejvíce přibližovat běžným náramkovým hodinkám. Tělo hodinek je kovové, z přední strany lesklé, z boků matně broušené. K ovládání složí dvě vystouplá tlačítka na boku. Spodním zapínáte hodinky, příp. přepínáte mezi ciferníkem a hlavní nabídkou, druhé tlačítko slouží k návratu o jednu úroveň zpět.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky Samsung Gear S3 jsou vyrobeny ze stříbrného kovu, který je doplněn koženými řemínky

Pod jedním z tlačítek je umístěn mikrofon pro hlasitý odposlech, na protější straně hodinek pak najdeme hlavní reproduktor. Na hodinkách tedy můžete přijmout a vyřídit hlasový hovor nebo z nich číslo přímo vytočit. Dalším důležitým ovladačem hodinek je otočný prstenec okolo 1,3" displeje. Kolečkem můžete procházet nabídky, stránky pohotovostního režimu nebo nastavovat hodnoty. Samotný displej má rozlišení 360 × 360 pix a podporuje celobarevný režim Always On.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Detaily - displej, otočná luneta, boční ovladače a měřič srdečního tepu

Spodní kryt hodinek je věnován informativnímu měřidlu srdečního tepu, pod nímž se skrývá cívka pro bezdrátové nabíjení. Hodinky opět nabíjíte přes poměrně robustní kolébku, vestavěný akumulátor má kapacitu 380 mAh. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Základní balení hodinek Samsung Gear S3 Classic

V základním balení je přímo na hodinkách nasazen černý kožený řemínek ve velikosti L, v krabici pak ještě najdete řemínek o velikosti S. Protože jsou však pásky standardní, 22 milimetrové, můžete je vyměnit za jakékoliv jiné, buď v podobě originálního příslušenství od Samsungu, nebo za řemínky pro běžné náramkové hodinky. Kovový se však příliš nedoporučuje, protože bude zřejmě docházet k velkému zkreslení či až úplné nefunkčnosti vestavěné GPS.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Screenshoty z hodinek, které běží na operačním systému Tizen 2.3.2

Když už jsme nakousli snímače, je třeba zmínit i vestavěný barometr, rychloměr, senzor okolního osvětlení, akcelerometr či výškoměr. Hodinky pohání dvoujádrový procesor Exynos 7270 Dual o taktu 1 GHz, který spolupracuje se 768MB RAM. Interní paměť je 4GB, ovšem pro uživatele je k dispozici jen zhruba 1,6 GB. Protože hodinky k počítači nepřipojíte přímo, můžete paměť využít jen pro „empétrojky“ nebo pro uložení screenshotů displeje. V hodinkách je připraven Tizen 2.3.2, funkce prostředí jsou pak shodné s hodinkami Gear S3 Frontier.

Jaké jsou rozdíly mezi hodinkami řady Gear S3?

Samsung prodává dvě varianty hodinek, Gear S3 Frontier a Gear S3 Classic. Obě mají stejnou cenu, hlavním rozlišovacím prvkem je tak design. Classic vsází na střídmější vzhled, Frontier zase působí trochu více masivněi a „agresivněji“. A co má Frontier navíc? Pouze dodatečný odolnostní standard MIL-STD 810. Odolnost IP68 je vlastní oběma modelům chytrých hodinek.

 

Hodinky Samsung Gear S3 Classic se na českém trhu prodávají za 10 990 Kč.

Diskuze (3) Další článek: HTC zahájilo předprodej novinek U Ultra a U Play. Ceny jsou opět vyšší než v jiných evropských zemích

Témata článku: Samsung, Chytré hodinky, Nákup a ceny, Gear S3, Tizen, MIL-STD 810, Nositelnosti, Hodinky, Galerie, Velké zkreslení, Otočná luneta, Gear, Boční ovladač, Zkreslení, Gear s, Hlavní reproduktor, Odolné sklo, Řemínek, Hlasitý odposlech, Vestavěný barometr, Vestavěný akumulátor, Hlasový hovor, Kožený řemínek, Standard mil-std, Chybějící odolnostUrčitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14