Samsung na SDC 2019 oznámil výherce designové soutěže Next Galaxy Designs

U příležitosti akce SDC 2019 (Samsung Developer Conference) jsme měli možnost prohlédnout si přímo na stáncích účastníky soutěže Next Galaxy Designs. Jednalo se o společný projekt Samsungu a designového magazínu Dezeen, jehož cílem bylo vytvořit soutěžní návrhy z pohledu příslušenství a mobilních wallpaperů pro smartphony řady Galaxy.

V první zmiňované kategorii (označované jako Next Mobile +) nás, stejně jako Samsung, nejvíce zaujal robotický stojánek Star of Galaxy. Do horní části stojánku jste pomocí vyměnitelných nástavců umístili telefon s hlasovým asistentem Bixby, který vás při každodenních činnostech sledoval a natáčel se v rozmezí 360° tak, aby vás neustále „viděl“. A to se hodí třeba při telekonferencích, vaření, při natáčení selfie videí telefonem, apod. Na nebodovaných pozicích se umístil stojánek a nabíječka pro hodinky v podobě interaktivní hračky, a také řemínek pro bezpečné držení telefonu v dlani.

Klepněte pro větší obrázek
Robotický stojánek Star of Galaxy se magneticky přichytí ke smartphonu, tabletu i k hodinkám řady Galaxy Watch

Správně jsme si tipli i vítěze kategorie Next Mobile Wallpaper Paradigm, kterým se stala aplikace Garden of Galaxy. Ve své podstatě se jedná o animované „rostoucí“ wallpapery. Při úvodním nastavení tapety dostanete semínko, které na displeji tabletu, smartphonu či hodinek postupně roste. Samotné „geny“ rostoucí květiny jsou náhodně generované, jsou ovšem zkombinovány s vybranou barvou a věkem uživatele.

Klepněte pro větší obrázek
Aplikace Garden of Galaxy vám na displeji smartphonu, tabletu a hodinek každý měsíc „vypěstuje“ květinu 

Zobrazená květina reaguje i na aktuální počasí (např. při dešti je pokryta kapkami) nebo na fázi dne (zavírá nebo otevírá okvětní lístky). Po měsíci vyplodí květina nová semínka a cyklus růstu se znovu opakuje. Květiny můžete libovolně přesouvat mezi všemi vašimi zařízeními. Kdy bude stojánek a kvetoucí pozadí k dispozici ke komerčnímu využití, zatím není jasné.

Samsung na SDC 2019 dále ukázal novou verzi nadstavby One UI 2.0:

Zdroj SamsungMobilepress

Váš názor Další článek: Nova 5T jde do prodeje. Huawei jako bonus přidá poukaz na powerbanku a selfie tyč

Témata článku: Samsung, Tablety, Mobilní aplikace, Smartphony, Bixby, Galaxy Watch, Hodinky, Galaxy, Příslušenství, Design, SDC 2019, Děs, Květiny, Stojánek, VýherceUrčitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 129

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

RECENZE: Xiaomi Mi 9 SE – odlehčená špička s ještě zajímavější cenovkou

** Kompromisy ve výbavě nejsou omezující ** Čtečka v displeji překvapí rychlostí i minimem chybných čtení ** Telefonu chybí nějaká specialita, kterou by se dokázal blýsknout

Martin Herodek | 5

RECENZE: Sony Xperia 5 – kompaktní provedení top modelu od Sony

RECENZE: Sony Xperia 5 – kompaktní provedení top modelu od Sony

** Spousta výkonu, skvělý displej a solidní zvuk, ideál na multimédia ** S průměrnou výdrží zamrzí absence bezdrátového nabíjení ** Vysoká cenovka zbytečně sráží jinak povedený telefon

Martin Herodek | 39