Samsung Neon slibuje zázraky. Umělá inteligence pokročí na vyšší level

Samsung Neon slibuje zázraky. Umělá inteligence pokročí na vyšší level

Před pár dny jsme vás informovali o asistentovi Neon, který začíná nabírat reálnější obrysy. Jeden z uživatelů Redditu vydoloval ze zdrojových stránek projektu videa, která poodhalují, o čem vlastně Neon bude. A vypadá to dost zajímavě!

Samsung Neon zřejmě nebude hlasový asistent ale technologie, která vytvoří realistické digitální ztvárnění člověka. Tj. na základě známých dat vytvoří realistický obličej, výraz tváře a řeč těla tak, že nepoznáte, co je realita a co je vygenerované umělou inteligencí. Ve videu níže se můžete podívat na to, jak vedle sebe hovoří několik osob. Reportérka je skutečná, byla zcela jistě natočena, osoba vedle však byla s největší pravděpodobností vytvořena pomoci Neonu a technologie Core R3. A ta označuje slova Reality, Realtime a Responsive. 

Co vše bude umět Samsung Neon? 

Možnosti využití Neonu jsou dalekosáhlé, a na první pohled překonávají vše, co je v komerční sféře dostupné. Neon může vytvořit realistické filmové herce, virtuální podobu mobilního hlasového asistenta, a prakticky jakoukoliv další osobu, která vypadá, chová se a mluví v několika světových jazycích jako živý člověk (včetně pohybu čelisti při mluvení ). Podle dosavadních spekulací Samsung Neon delší dobu „učil“ výrazy tváře, které následně využívá umělá inteligence k vytvoření digitální podoby člověka. Technologie je hotová a čekáme jen na to, až ji Samsung na dnes startujícím veletrhu CES oficiálně představí.

Via Engadget, Reddit

Diskuze (4) Další článek: A je to oficiální. Samsung 11. února představí Galaxy S20 a zřejmě i Fold 2

Témata článku: Samsung, CES, Umělá inteligence, Neon, AI, Virtuální asistent, Realita, Vysoký level, Zázrak, Reddit, Asistent, Level, Inteligence, Výraz tvářeUrčitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 130

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 35