Samsung poprvé za devět let dodal méně než 300 milionů telefonů. Na letošek chystá silnou ofenzivu

Dopady koronaviru jsou a budou patrné v celé řadě odvětví, včetně smartphonového byznysu. Samsung za posledních devět let na trh vždy dodal přes 300 milionů smartphonů, ovšem za rok 2020 tuto metu nepřekoná. I když finální součty budou jasné až za několik měsíců, podle jihokorejského zdroje dodala firma na trh „jen“ 270 milionů telefonů. To lze přičíst pandemii, různým restrikcím a lockdownům po celém světě.

Samsung se chce na svá „stará“ čísla vrátit už v roce 2021, kdy má v plánu dodat na trh 307 milionů telefonů (20 milionů „hloupých“ telefonů a 287 milionů smartphonů). Z toho má 50 milionů kusů spadat na vlajkové modely řady Galaxy S21 a skládačky. Těch má být letos vyrobeno okolo 6 milionů, v polovině případů má jít o cenově dostupnějšího nástupce Galaxy Z Flip.

Také se očekává vstup Samsungu do nižších cenových pater 5G smartphonů, o což se postarají základní modely řady Galaxy A (A22 5G a Galaxy A32 5G). Pokud k nim připočteme ještě řadu Galaxy M, dostaneme se na 237 milionů smartphonů střední třídy, z nichž bude zhruba 20 % vyrobeno subdodavateli. Jihokorejci zřejmě i letos využijí přídomek „FE“, aby přinesli zajímavé zařízení v poměru výkon/cena po vzoru loňského Galaxy S20 FE.

Redakční představení Samsungu Galaxy S20 FE:

Zdroj Etnews

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (8) Další článek: Ježíšek a Santa Claus přetížili iCloud. Problémy trvaly den a půl

Témata článku: Samsung, Smartphony, Sítě 5G, Nižší třída, Střední třída, Strategie, Spekulace, Skládací displej, Portfolio, Skládací konstrukce, Telefon, Milión smartphonů, Jihokorejec, Letošek, Milión telefonů, EtnewsUrčitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

RECENZE: Apple iPhone 12 – rozumná volba pro budoucnost

RECENZE: Apple iPhone 12 – rozumná volba pro budoucnost

** Apple iPhone 12 se po letech vrací k hranatému designu ** Opravuje hlavní nedostatky a s 5G se připravuje na budoucnost ** S lepší výbavou i vyšší cenou má ještě blíže k Pro modelu

Martin Miksa | 215

RECENZE: Apple iPhone 12 Pro – být skvělý někdy nestačí

RECENZE: Apple iPhone 12 Pro – být skvělý někdy nestačí

** Apple iPhone 12 Pro je příjemnou evolucí s novým designem ** Hlavní novinkou je podpora 5G a LiDAR pro lepší noční fotky a AR ** Potěší ale i větší operační paměť a dvojnásobné úložiště v základu.

Martin Miksa | 147

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 191