Samsung Project R6: podívejte se, jak měl vypadat Galaxy Note 10 bez tlačítek

V souvislosti s připravovaným tabletofonem Galaxy Note 10 se dlouhou dobu spekulovalo o těle bez jakýchkoliv tlačítek, místo nichž bude na bocích pouze displej. Po nedávných masivních únicích tiskových renderů novinek řady Galaxy Note 10 je zřejmé, že se ničeho takového nedočkáme. Ovšem, zmiňovaný telefon bez bočních rámečků byl skutečně ve vývoji, měl spadat do řady Galaxy A, ale Samsung jej ještě před uvedení na trh zrušil.

Telefon dostal pracovní označení „Project R6“, a byl tedy něčím, co bychom s ohledem na aktuální portfolio mohli označit jako možný Galaxy A90. Smartphone měl mít základní půdorys hodně podobný jako chystaný Note 10, jen s tím rozdílem, že místo bočních tlačítek byste mačkali dotykové ovladače zobrazené přímo na AMOLED displeji. Výkon telefonu měl dodávat Snapdragon 855. Podle leakera Ice Universe zrušil Samsung tento projekt ve chvíli, kdy registroval problémy Huawei s americkou vládou.

A protože Huawei v daný moment nebyl pro Samsung přímou hrozbou, nechtěl se zřejmě jihokorejský výrobce pouštět do neprobádaného designu a vsadil na tradiční pojetí Galaxy Note 10. Ironií osudu je však to, že téměř stejně jako Project R6 má vypadat připravovaný Huawei Mate 30 Pro. Pod zrušením konceptu můžeme hledat i obavy o náchylnost konstrukce vůči pádům a škrábancům. Pokud byste s telefonem někde zavadili a poškodili krajní část displeje, musel by se měnit celý. A displej je v jednom společném kompletu, který často zabírá až dvě třetiny celého smartphonu!

Ani tyto obavy však zřejmě nezabráním čínským výrobcům v letošním roce uvést na trh první modely tzv. konstrukce Full-Display 2.0. Nejaktivnější je v tomto ohledu Vivo s připravovaným modelem NEX 2. Bude zrušení Projectu 6 největší letošní chybou Samsungu, který by tak minul nastupující trend, nebo se telefony bez tlačítek ukáží jako krokem vedle?

Diskuze (10) Další článek: Redmi se pochlubilo povedenou fotkou z 64MPx fotočipu GW1 od Samsungu

Témata článku: Samsung, Spekulace, Bezrámečkový displej, Koncepty, Displeje, Zakřivený displej, Rendery, Design, Brands, Displej, Telefon, Tlačítko, Universe, Ica UniverseUrčitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 126

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 143

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 65

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 10