Samsung se vyjádřil k modelům Galaxy Fold, které se v ČR objevily v prodeji

Samsung dnes formou tiskové zprávy zareagoval na narůstající počet nabídek Samsungu Galaxy Fold, který se v posledních dnech objevil v prodeji na českém internetu. Samsung potvrdil, že v Česku zatím Galaxy Fold oficiální cestou nenabízí, tudíž se ve všech případech jedná o zařízení, která nepocházejí z české distribuce. A s tím se pojí i spousta omezení.

Samsung v tiskové zprávě uvádí: „Společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. upozorňuje spotřebitele, že výrobky, které nepocházejí z její distribuce, nebyly testovány ve spolupráci s operátory působícími na českém trhu, a nemusí být tedy softwarově přizpůsobeny a upraveny pro užívání na českém trhu. Zejména nemusí kromě jiného korektně fungovat služby VoLTEa VoWiFi.“

Redakční první dojmy ze Samsungu Galaxy Fold:

U dovezených Foldů navíc nejsou poskytovány žádné nadstandardní servisní služby, tedy ani prémiový servis Moje Galaxy včetně všech návazných služeb. Současně také Samsung k dovezeným Foldům neposkytuje zdarma speciální roční pojištění vztahující se na náhodné mechanické poškození přístroje a na náhodné poškození vnikem kapaliny. Toto pojištění si lze v ČR dokoupit se spoluúčastní na jedno pojistné plnění v ceně 3 399 Kč. Samsung důrazně nabádá, aby případní zájemci při nákupu Galaxy Fold z dovozu dbali zvýšené opatrnosti a byli si vědomi všech rizik, co tento nákup obnáší.

Dobrá zpráva. Česká distribuce Foldu se blíží!

Pro případné zájemce o Galaxy Fold však máme dobrou zprávu. Samsung jej brzy začne prodávat i v Česku! Kompletní detaily nabídky budou známy již za několik dní, my vám můžeme zatím můžeme prozradit alespoň to, že předobjednávky Galaxy Fold odstartují už 2. prosince, do pultového prodeje se Galaxy Fold dostane 13. prosince. Česká cena by měla vycházet z té evropské, která je stanovena na 2 000 EUR. A to při aktuálním přepočtu dělá 51 tisíc Kč. 

Diskuze (8) Další článek: Samsung Galaxy Note10 Lite se ukázal v Geekbench. Poběží na Exynosu 9810

Témata článku: Samsung, Ostatní, Galaxy, Ohebný displej, Skládací displej, Skládací konstrukce, Hybridy, Samsung Galaxy Fold, Prodej, Česká republika, Internet, Dobrá zpráva, Poškození, Distribuce, Fold, Případný zájemce, Česká distribuce, Český trh, Mé GalaxyUrčitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

RECENZE: Xiaomi Mi 9 – absolutní špička s cenovkou vyšší střední třídy

** Xiaomi Mi 9 má ambice dobýt ty nejvyšší příčky za polovinu ceny ** Vůbec poprvé (v rámci značky) tak přichazí s trojitým fotoaparátem ** Snapdragon 855 mu pak zajišťuje bezprecedentní výkon

Milan Měchura | 51

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 129

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 38