Samsung ukázal na videu přínos duálního uživatelského rozhraní u Galaxy Fold

Samsung na svém nejnovějším videu ukazuje schematickou podobu uživatelského rozhraní u Galaxy Fold, a to zejména při spolupráci vnějšího a vnitřního displeje. Samsung toto řešení nazývá App Continuity a ve zkratce znamená, že tam, kde na vnějším displeji s prací skončíte, tak tam po rozevření zase pokračujete. Funguje to samozřejmě i obráceně, v prvé řadě se však má podpora týkat pouze předinstalovaných aplikací.

Jaké výhody přinese nové zdvojené UI u hybridu Galaxy Fold?

To platí i o funkci Multi-Active Window, která umožní na displeji zobrazit až tři aplikace najednou a průběžně měnit jejich pozici. Samsung se na svém blogu k podpoře aplikací třetích stran vyjádřil diplomaticky, je však pravděpodobné, že podporu obou funkcí Samsung nabídl s předstihem těm nejznámějším aplikacím pro Android, zatímco pro zbytek aplikací vydá s odstupem času veřejné SDK. Aplikace, které pro Fold nebudou upraveny, se mají přepínat z menšího na větší displej díky tzv. nástrojům kompatibility.

Poznejte blíže skládací Galaxy Fold:

Oproti Huawei Mate X se Samsung může pyšnit tím, že na uživatelském rozhraní spolupracoval s Googlem. To, co tedy obě firmy spolu vymyslely, by se mohlo stát základem skládacích Androidů se dvěma displeji bez ohledu na značku. Huawei, který si rozhraní upravil sám, svůj Mate X srovnával s Galaxy Fold již na své tiskové konferenci. A na přímé konfrontaci staví i nadále, CEO Huawei Richard Yu se pro Businessinsider vyjádřil o Galaxy Fold jako o „formátu, který není dobrý“. Samsung se s Mate X zatím nijak nesrovnává.

Obě firmy však i přesto působí jako dva kohouti na jednom smetišti. Na výstavišti na veletrhu MWC zvolili stejnou taktiku. Stánky byly přímo naproti sobě a na krajích na sebe přes uličku koukal Mate X a Galaxy Fold. Samsung jej uzavřel do vitríny, v níž ukázal zařízení v rozevřeném stavu z předního a zadního pohledu, Huawei zase Mate X schoval za sklo. Přístup k ochranným bariérám blokoval čtvercový prostor vytyčený páskami, který měly pod palcem členové bezpečnostní služby. Novináři si ani na jeden model nemohli sáhnout.

O tom, který formát vyjde z klání jako vítězně, rozhodnou samotná prodejní čísla. Samsung Galaxy Fold půjde do prodeje již 26. dubna, startovat bude na částce 1 980 USD (tj. 45 tisíc Kč). Huawei Mate X zatím přesné datum startu prodejů nemá, dočkat se jej máme v průběhu léta, nejoptimističtější odhady hovoří o červnu. Hybrid má stát 2 299 EUR, tedy zhruba 59 tisíc Kč!

Launch video Huawei Mate X:

Diskuze (5) Další článek: Samsung v Indii uvedl Galaxy A10, do Evropy půjde až chystaný Galaxy A40

Témata článku: Samsung, Android, Skládací displej, Ohebný displej, Uživatelské prostředí, Skládací konstrukce, Galaxy, Aplikace, Hybridy, Flexibilní displej, Huawei Mate X, Samsung Galaxy Fold, Huawei Mást X, Businessinsider, Rozhraní, App Continuity, SDK, Huawei Richard, Displej, Euro, Windows, Uživatelské rozhraní, Mat XUrčitě si přečtěte

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

** Vánoční nabídka Vodafonu pokračuje jakoby se nechumelilo ** Nový tarif T-Mobilu není úplně na očích, u nás ale odkaz najdete ** O2 na oba konkurenty nestačí přestože data zdojnásobil

Aleš Pospíšil | 84

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 140

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 49