Vyzkoušeli jsme ohebný Galaxy Fold: Samsung vychytal mouchy, vypadá skvěle!

Na stánku Samsungu na veletrhu IFA jsme si mohli konečně osahat ohebný Galaxy Fold, který se začne prodávat zítra, tj. 6. září, a po téměř čtyřměsíčním odkladu. Ten byl způsoben vylepšováním konstrukce, zejména s ohledem na větší odolnost pantu a odolnější fólii displeje, která byla protažena až za rámečky vnitřního displeje.

Telefon v ruce působí jako dálkové ovládání, je tenký a docela dost protáhlý, ale zase se příjemně drží jednoruč. Zaměstnanci Samsungu nám na stánku prezentovali změny, které byly učiněny v konstrukci - pant je odolnější, membrány jsou v rozevřeném stavu blízko sebe, aby pod displej nevnikly žádné nečistoty. Bohužel se nic nemění na tom, že v zavřeném stavu je část u pantu širší, než u krajů, které k sobě doléhají magnety. Při otevření zase mechanismus pantu pomůže až do tří čtvrtin, a až po zatlačení palci oba díly docvaknou do vodorovné polohy.

Náš první pohled na ohebný Samsung Galaxy Fold z veletrhu IFA:

Vnější displej je, vztaženo k proporcím čelní strany, skutečně trochu malý. Naštěstí jej ale budete používat jen v těch nejnutnějších případech. Funkce App Continuity zajistí plynulý přechod z vnějšího na vnitřní displej a naopak. U testovacího kusu jsme to mohli vidět např. při natáčení videa, které začalo na vnějším displeji a plynule pokračovalo po rozevření na displeji vnitřním. Fotoaparátů je na těle celkem šest. Jeden nad vnějším displejem, duální fotoaparát ve nachází ve výřezu vnitřního displeje a tři fotoaparáty najdete na zadní straně. Ta však bude hodně náchylná na otisky prstů.

První dojmy z používání hybridu jsou pozitivní, práce se třemi okny najednou dává smysl, líbí se nám i přechody mezi oběma displeji. Nová éra skládacích zařízení tak oficiálně startuje již zítra. Nejprve se dočká Jižní Korea, poté přijdou na řadu další vybrané země po celém světě. Nám nejblíže se bude Galaxy Fold nabízet v Německu, a to ještě v průběhu září.

Diskuze (24) Další článek: TCL bude v Česku prodávat své telefony! Prvotina TCL Plex má průstřel a noční foťák

Témata článku: Samsung, Video, IFA, AMOLED, Galaxy, Skládací displej, Skládací konstrukce, Samsung Galaxy Fold, Německo, Jižní Korea, Pant, Displej, Mouchy, App ContinuityUrčitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

** Průstřel zabírá zbytečně moc místa, výřez by byl lepší ** Na střední třídu více než štědré úložiště a podpora paměťovek navrch ** Ve všech směrech vyvážený telefon boduje cenou a Androidem One

Martin Herodek | 31

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

**Procesor Kirin 980 stále neztrácí dech, pořád je to špička **Čtečka otisků prstů v rámu telefonu funguje skvěle **Na díru v IPS displeji si prostě musíte zvyknout, schovat moc nejde

Jakub Michlovský | 17

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 24