Tak trochu jsme to čekali. Samsung Galaxy S20 Ultra je v DxOMark až šestý

DxOMark si dal hodně na čas s testem Samsungu Galaxy S20 Ultra, který se začal prodávat 13. března. Často přitom bývá pravidlem, že se nové Samsungy ukáží v DxOMark ještě předtím, než vstoupí na trh. Nyní jsme na test museli čekat téměř šest týdnů! A Samsungu to ve finálním skóre určitě pomohlo, protože foťák Ultry prodělal hned několik aktualizací, přičemž každá z nich se zaměřovala na fotoaparát. A výsledné hodnocení? Od špičky dělí Ultru 6 bodů.

Galaxy S20 Ultra v DxOMark testu získal 122 bodů, což jej zařazuje na dělené šesté místo společně s Honorem V30 Pro. A to je u modelu, který prakticky vše obětoval fotoaparátu, trochu zklamání. Ultra se zařadila do mobilní špičky, ale k dokonalosti ji něco schází. Na nejvyšší pozici je aktuálně Huawei P40 Pro se 128 body. 

Smartphone získal v hodnocení fotografických dovedností velmi vysoké skóre 132, ovšem zklamáním bylo hodnocení videa (102), což ve finále dělá zmiňovaných 122 bodů. DxO v testu chválí živé barvy, široký dynamický rozsah a zřejmě nejlepší filtraci šumu ve smartphonech kdy použitou. Test nešetří chválou ani u ultraširokoúhlého objektivu. Na druhou stranu PDAF ostření v horším světle bylo pomalé, pokud se vůbec zadařilo, dynamický rozsah a ostrost 108MPx fotek trochu pokulhávala za Huawei P40 Pro i za Xiaomi Mi 10 Pro. A u videí byla patrná horší stabilizace při natáčení v interiérech.

Redakční představení Samsungu Galaxy S20 Ultra:

K testu se už nyní začínají objevovat rozporuplné komentáře. Někteří čtenáři chtějí vědět, zda se testu účastnila Exynos či Snapdragon varianta, jiné zase zajímá verze firmwaru v testovaném modelu nebo to, proč v textu není zmíněné makro a s ním spojené ostření. Standardizovaný test DxOMark také zcela opomíjí 8K videa, která tak do celkového hodnocení nepřidala ani jeden bodík navíc. Komplexní text Samsungu Galaxy S20 Ultra v DxOMark si můžete projít zde.

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 128 GB nabízí za ceny od do .

Zdroj DxOMark

Diskuze (36) Další článek: Apple chystá větší iPhone SE Plus. Dočkáme se ho však až příští rok

Témata článku: Samsung, Žebříčky, Smartphony, Fotoaparát, DxOMark, Galaxy, Snapdragon, Exynos, Jak fotí, Fotomobily, OIS, Stabilizace, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 512GB, Hodnocení, Test, Ultra, Ostření, PDAF, Ultru, PriceUrčitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

RECENZE: Samsung Galaxy M21 má krásný AMOLED, obří baterii a slušnou cenovku

RECENZE: Samsung Galaxy M21 má krásný AMOLED, obří baterii a slušnou cenovku

** Samsung Galaxy M21 nabízí zajímavý poměr výkon/cena ** Telefon vsází zejména na AMOLED displej a obří akumulátor ** 6 000 mAh baterie je papírově obrovská, v praxi však výdrž nijak závratně neprodlouží

Martin Chroust | 39